Поради

Конденсат на вхідних дверях: причини появи і методи їх усунення

Конденсат, або “запотівання дверей” на металевих елементах з внутрішньої сторони вхідних дверей – це природне фізичне явище. Конденсат – це рідина, яка утворюється на металевих елементах з внутрішньої сторони вхідних дверей при охолодженні водяної пари нижче “точки роси”. “Точка роси” – значення температури водяної пари, при якому остання переходить з газоподібного стану в рідкий, при від’ємному значенні в ній.

Які фактори впливають на “точку роси”:

✓ відносна вологість повітря;

✓ температура повітря в приміщенні;

✓ температура поверхні металевих елементів з внутрішньої сторони вхідних дверей.

Завдяки зниженню відносної вологості повітря та зменшенню різниці температур знижується значення “точки роси” й імовірність випадання конденсату. Наявність холодного тамбуру або веранди захищає двері від утворення конденсату.

Радимо перевірені практикою заходи для мінімізації кількості конденсату:

✓ Провітрюйте приміщення для зниження температури “точки роси”.

✓ Обирайте другі міжкімнатні двері з гумовим ущільнювачем, який відсіче тепле і вологе повітря від зовнішньої поверхні двері.

✓ Встановіть підігрів дверної коробки за допомогою встановлення електричного саморегулюючого нагрівального кабелю.

✓ Використовуйте побутовий осушувач повітря при підвищенній вологості в приміщені (понад 60%).

✓ Обирайте двері з терморозривом. Серед нашої лінійки це двері типу Т14.1.

Переваги використання дверей з терморозривом.

Рама та полотно дверей з терморозривом складаються з двох частин, зовнішньої та внутрішньої, між якими знаходиться натуральний утеплювач. Таким чином, зовнішня частина конструкції не стикається з внутрішньою,  завдяки чому внутрішня сторона не втрачає тепло та зберігає кімнатну температуру. Оскільки, на поверхні зсередини дверей відсутня “точка роси”, то на ній не утворюється конденсат. Це кращий спосіб захистити будинок від холоду і двері від корозії.

До випадання конденсату і промерзання з внутрішньої частини дверей схильні всі вироби з використання металевих конструкцій без терморозривів та підігріву дверної коробки в незалежності від виробника. Теплопровідність металу значно вище ніж у дерева. Цим пояснюється той факт, що на дерев’яних дверях не з’являється конденсат.