Поради

Як вибрати вхідні двері у приватний будинок ?

Надійність і гарна теплоізоляція – це дві основні вимоги, що пред’являються до вхідних вуличних дверей. Величезна різноманітність таких виробів тільки ускладнює вибір. Хтось попадається на вудку реклами, когось приваблюють ціни зі знижками або гарний зовнішній вигляд, а деякі просто піддаються умовлянням досвідчених продавців. Але найчастіше подібним чином люди набувають лише проблеми. Якщо ви не можете вирішити, які вхідні двері краще поставити у приватний будинок з вулиці, ми пропонуємо вам основні правила вибору таких конструкцій. У цьому матеріалі йтиметься про металеві двері. Використання дерев’яних дверей в якості вхідних на сьогодні недоцільно. Основні проблеми, які можуть чекати власника вуличних вхідних дверей, — це утворення конденсату, криги, корозія і зіпсований зовнішній вигляд.

У рамках даного матеріалу ми розповімо вам, як можна вирішити всі ці проблеми. Металеві вхідні двері Більшість споживачів віддають перевагу саме металевим двірним конструкціям, вважаючи їх більш міцними, довговічними і надійними. Але чи так це насправді? Які характеристики будуть свідчити про те, що ті чи інші двері дійсно зроблені якісно, зможуть вберегти будинок і його мешканців від непрошених гостей і прослужать довго? Як позбутися проблеми промерзання металевих дверей? Про все це по порядку. Конструкція вхідних дверей. Розглянемо питання про те, які ж вхідні двері краще ставити. Перевагу потрібно віддавати вхідним дверям, для виготовлення полотна яких використовується сталевий лист товщиною від 1 до 2 мм. Чим товща сталь, тим міцніші і жорсткіші двері.

Зсередини конструкцію зміцнюють металевими ребрами жорсткості. Додаткові системи захисту. Крім надійної конструкції дверей і коробки, захист від злому забезпечують посилені петлі. Існують різні моделі петель: звичайні, сейфові, кулькові або з опорним підшипником. Останній варіант вважається найбільш ефективним. Кількість петель залежить від конкретної конструкції дверей – її габаритів, товщини металу, виду зовнішньої і внутрішньої обробки. Навіть якщо двері неважкі, вони повинні бути обладнані не менш ніж трьома петлями, і краще, якщо зовні вони будуть недоступні. Металеві вхідні двері повинні також бути оснащені потужними протизнімальними штирями (2-4 шт.). Вони розташовуються на торці дверей з боку петель і представляють собою пасивні ригелі, що входять у спеціальні отвори в дверній коробці. Штирі надійно утримують двері, коли вони закриті. Навіть якщо зловмисникові вдасться зрізати всі петлі і зламати замки, ні відкрити, ні зняти він їх не зможе.

Термоізоляція і рішення проблем з промерзанням вхідних дверей. У наших суворих кліматичних умовах питання, які двері поставити у приватний будинок, щоб не промерзали, має особливе значення. За відсутності зовнішньої захисно-декоративної панелі, ожеледь та паморозь на металевому полотні – звичайні явища, і особливо, якщо двері виходять безпосередньо на вулицю. Однак навіть за наявності двостороннього облицювання і неопалюваного тамбура внутрішнє приміщення не буде захищене від холоду, якщо двері не мають утеплення. Обов’язковою складовою будь-яких вхідних дверей є надійний внутрішній теплоізоляційний шар. В якості утеплювача може бути використана мінеральна вата, пінополістирол і інші матеріали з низькою теплопровідністю. Для максимізації термоізоляції утеплювач рекомендується розміщувати і в пустотілому каркасі дверної коробки. При покупці вхідних дверей обов’язково уточніть цей момент. Незалежно від типу внутрішнього утеплювача вхідні двері повинні бути обов’язково обладнані подвійним, а краще потрійним контуром ущільнювача, головна функція якого полягає в тому, щоб перешкоджати проникненню холодного повітря з вулиці через щілини між дверима і коробкою.

Зовнішня обробка.

Перед тим як вибрати вхідні двері у приватний будинок, необхідно перш за все врахувати архітектурні особливості самого входу. При безпосередньому контакті з вулицею (козирки в розрахунок не беремо) облицювання дверей повинне витримувати не тільки значні перепади температур, але і вплив атмосферних опадів, а також УФ променів.

Дверні замки.

Важко уявити вхідні двері без двох-трьох замків. Саме ці механізми на 60% забезпечують захисні функції конструкції. Тому, вибираючи вхідні двері для приватного будинку, необхідно особливу увагу приділити замкам. Двері повинні бути обладнані відразу двома різнотипними врізними замками, найчастіше сувальдними і циліндричними. Але зустрічаються хрестоподібні і дискові запірні пристосування. Ми не будемо обговорювати тему електронних замків, а розглянемо тільки механічні варіанти замкових механізмів. Головним елементом будь-якого замку є ригель (по-простому – засув). Саме він не дає можливості відчинити зачинені двері. Для зловмисників засув є основною перешкодою, блокує несанкціонований доступ у помешкання. Якісні і дорогі врізні замки для вхідних дверей оснащуються ригелями із загартованої високоміцної сталі. Найчастіше вони мають циліндричну форму і можуть вільно обертатися навколо своєї осі, тому перепиляти їх немає можливості. При замиканні дверей ключем ригель входить до спеціальної форми отвору в металевій коробці, що знаходиться суворо навпроти нього. Двері в прикритому стані фіксуються з допомогою підпружиненої засувки. Рух засува здійснює поворотний кулачок, виготовлений із загартованої сталі. А безпосередню команду до дії кулачку дає ключ, який вставляється в «секретний» механізм